Вивчення стилів цілування у чоловіків і жінок показує, що представники сильної статі більш схильні до "французьких" поцілунків, ніж до цілування із закритим ротом, якому віддає перевагу слабка стать.

Поцілунки із постійним партнером можуть підвищити жіноче лібідо. Вчені пояснюють це впливом невеликої кількості тестостерону, який є у чоловічій слині.

Дослідження показують, що поцілунки впливають не лише на рівень задоволеності відносинами, але й здатні зменшувати рівень стресу та підвищувати рівень ліпідів у крові. Вони розслаблюють та сприятливо діють на психіку, адже коли жінка торкається губ свого коханого, в її організмі починає виділятися окситоцин – гормон щастя, тоді як рівень кортизолу, гормону стресу, падає.

Деякі жінки стверджують, що секс без поцілунків взагалі неповноцінний. До речі, в слині міститься андростерон – речовина, яка посилює потяг до партнера.

При контакті організм мобілізує всі свої ресурси, чоловік починає почувати себе більше впевненим в собі, йому простіше досягти поставлених цілей. Вчені встановили, що ефект від поцілунків схожий на ефекті від заняття екстремальними видами спорту. Все це відбувається за рахунок викиду адреналіну в кров, підвищення розумової та фізіологічної активності.

Збільшується від поцілунків і тривалість життя. Так, науково доведено, що якщо чоловік регулярно цілує свою другу половину, він отримує «додаткових» 5 років життя. Це пояснюється тим, що представники сильної статі старіють швидше під дією стресів, тоді як поцілунки стимулюють вироблення ендорфінів та адреналіну, нейтралізують кортизол, покращують роботу серцево-судинної системи.

Завдяки прискоренню серцебиття під час поцілунку, з кров починає розподілятися по судинам активніше, в результаті тканини та органи отримують більше кисню. Окрім цього знижується чутливість мозкових нейронів – людина може розслабитися та почуває себе більш комфортно. Тому можна впевнено стверджувати, що поцілунки продовжують молодість та приводять чоловічий організм в тонус.

За словами психологів, людині для нормальної життєдіяльності потрібно не менше восьми обіймів на день. При цьому потрібно цілуватися щонайменше чотири рази на день. Поцілунки та обійми зміцнюють зв’язок між чоловіком та жінкою, допомагають відновити гармонію у парі. Також ці прояви любові та турботи підвищують рівень довіри між партнерами. У середньому людина за все життя витрачає на поцілунки 336 годин, що дорівнює двом тижням.

 

Цікаві факти

  • Дослідження показують, що у 54% випадків жінка буде цілуватися на першому побаченні. Причина цього підсвідома: жіноча стать схильна до тестування потенційного партнера.
  • Наприклад, 67% чоловіків люблять, щоб жінка була нафарбована помадою під час поцілунку. 53% жінок хочуть, щоб чоловік був гладко поголений. 96% жінок люблять, якщо їх цілують у шию. Натомість лише 10% чоловіків вказали, що від такого отримують задоволення.
  • Людські губи мають безліч нервових закінчень, тому в плані чутливості вони перевершують кінчики пальців у 200 разів.
  • Під час поцілунку задіяні близько 30 із 57 м'язів, які зазвичай рухаються тільки при жуванні чи розмові. Таким чином, цілуючись, ми тренуємо м’язи обличчя.
  • Поцілунки допомагають спалювати калорії. Навіть на простий поцілунок у щоку витрачається 5 калорій, а от на пристрасний «французький» поцілунок, що триває хвилину, потребується щонайменше 26 калорій.
  • Поцілунки – антистресовий засіб. Наукові дослідження показали, що під час поцілунку повільніше виділяються гормони глюкокортикоїди, які викликають у людини відчуття тривоги, підвищують тиск та погано впливають на сон.
  • При поцілунках людський організм виробляє природній наркотик, що у 200 разів сильніше за морфій. Саме тому люди відчувають себе більш щасливими, коли цілуються.
  • Згідно зі статистикою, із заплющеними очима цілуються близько 66%. При цьому 65% при поцілунку нахиляють голову вправо. Вчені з'ясували, що така звичка формується ще під час внутрішньоутробного розвитку.
  • Перший фільм, у якому була сцена поцілунку – короткометражка «Поцілунок», знята Томасом Едісоном у далекому 1886 році. Тривала вона всього 30 секунд. Головні ролі в «Поцілунку» дісталися Мей Ірвін та Джону Райсу.
  • Фільм, де зафіксована рекордна кількість поцілунків – «Дон Жуан», знятий в 1927 році. Головну роль в фільмі виконав Джон Беррімор, який поцілував актрис Мері Астор та Естель Тейлор 127 разів.
  • Найдовший поцілунок у кінематографі тривав 185 секунд і був продемонстрований у фільмі «Ти тепер в армії», знятому у 1941 році.У деяких країнах поцілунки в громадських місцях вважаються вкрай непристойними і іноді навіть протизаконними заняттями. Серед цих країн можна виділити Японію, Китай та Корею.
  • Найтриваліший поцілунок, що увійшов у Книгу рекордів Гінесса, відбувся у 2015 році між охоронцем та домогосподаркою з Таїланду. Пара брала участь у марафоні та цілувалася протягом 58 годин, 35 хвилин та 58 секунд. В якості призу за перемогу вони отримали понад $3000 та два кільця з діамантами.